znak

Obec Lichkov

Lichkov je podhorská obec, která leží v nadmořské výšce 560 metrů nad mořem u státní hranice s Polskou republikou, leží za jižním břehem Kladské kotliny, ze které vanou do Čech silné, studené severní větry

Chci vědět víc

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Ubytování

Ubytování

Malebná příroda na rozhraní Orlických hor a Jeseníků patří k nejkrásnějším scenériím naší přírody. V údolí Tiché Orlice se nachází obec Lichkov, která svoji polohou přímo vybízí k aktivnímu odpočinku - pěší turistiku po značených turistických trasách, cykloturistiku (půjčovna horských kol) - především pak naučná stezka "Betonová hranice" s přístupnými tvrzemi z let 1938 - 1939 (tvrz Bouda a jiné) a nedalekou rozhlednu na Suchém vrchu (995 m.n.m.). Dále možnost výstupu k prameni řeky Moravy v národní rezervaci "Kralický Sněžník" na vrch stejného jména (1424 m.n.m.) s dalekým výhledem do Čech i Polska. Nad městem Králíky (5 km) je známý poutní kostel s klášterem Hora Matky boží. Vyznavače vodních sportů zaujme vodní nádrž Pastviny (8 km) o rozloze 110 ha s půjčovnou loděk a možností rybaření.

Okolí dále nabízí výlety do Polska - silniční hraniční přechod 2 km od obce a železniční hraniční přechod je přímo v obci. V zimním období je zde pro Vás velké množství vhodných lyžařských terénů: běžecké terény po hřebenech Orlických hor, lyžařské vleky pro začátečníky i pokročilé - Dolní Morava (12 km), Červená Voda (12 km), Čenkovice (15 km), České Petrovice (7 km).

 

Pension Hubert

Pension Hubert

Brůnová Květa
Lichkov čp. 132
tel.: 465 635 349

Mobil: 776 898 808                

www stránky: http://pensionhubert.unas.cz          
e-mail: pension.hubert@orlicko.cz

 

Celoroční ubytování s individuálním stravováním, s možností polopenze ve stylovém mysliveckém penzionu. Ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením. V objektu je ústřední topení, telefon, rádio, televizor, video a satelit. Centrální umístění, u objektu je garáž, parkoviště, v blízkosti je zastávka veřejné dopravy, zahrada, terasa, bazén, zahradní krb, stolní tenis, sauna, myslivecký minibar, minicampink. Klidné rodinné prostředí, houbaření, rybaření. U objektu je mini farma s dančí a mufloní zvěří. Celoroční turistika. Možnost zajištění projížděk na koních (6 km).


Restaurace U nádraží

Obec Lichkov je vlastníkem nemovitosti - budovy restaurace "U nádraží" na adrese Lichkov čp. 189, psč. 561 68 - výdejní místo Lichkov.  V současné době je objekt dlouhodobě pronajatý. Nájemcem je pan Milan Vodrážka, tel.: 734 476 900, e-mail: vodrazkaadam@seznam.cz

https://hostinec-lichkov.webnode.cz/

 

Nabízené služby: obědy, večeře, rozvoz obědů, výčep, salonek, večírky, rodinné oslavy, společenské akce, turistická ubytovna.

Foto na www.JPG